Mátyás király koronázásának 550. évfordulója alkalmából rendeznek ünnepséget március 29-én, szombaton délelőtt 10 órakor a Fő utcai Mátyás emlékmű előtt. A jeles eseményről sajtótájékoztatón számoltak be a Városházán.
 
Tóth Katalin a Belvárosi I. István Szakközépiskola igazgatója elmondta, megtiszteltetés az intézmény számára, hogy a koronázás 550. évfordulóján az iskola diákjai tarthatnak megemlékező műsor. Az iskola tagintézménye 90 évvel ezelőtt vette fel a Hunyadi Mátyás nevét és minden alkalmat igyekeznek megragadni, hogy segítsék Mátyás megkoronázásának 550. évfordulóját. Mint mondta, elvárják azt az iskolában, hogy az általános műveltségük is nagy legyen a diákoknak.

Cser-Palkovics András polgármester megköszönte, hogy az intézmény felvállalta az aktív részvételt az ünnepség szervezésében. Március 29-én, szombaton délelőtt 10 órakor a Mátyás szobornál tart ünnepséget a Hunyadi abból az alkalomból, hogy 550 évvel ezelőtt március 29-én koronázták Mátyást királlyá. "Nem mehetünk el megemlékezés nélkül egy ilyen jeles évforduló mellett" – emelte ki a város polgármestere. Kiemelte, hogy rendkívül gazdag a város a történelmi évfordulók tekintetében város történelme és szinte minden évben van olyan évforduló, amikor érdemes ünnepséget szervezni.

Czibikné Kónicz Márta a Hunyadi Mátyás Tagintézmény vezetője elmondta, hogy két héttel a Március 15-i ünnepség után, melyben szintén aktív részesei voltak a Hunyadisok, külön öröm, hogy az intézmény névfelvételének 90. évfordulóján emlékezhetnek meg a koronázás 550. évfordulójáról. Az ünnepségen a trombitaszó után Mátyás király uralkodása alatti történeteket hallhatnak a résztvevők, reneszánsz magyar dallamok és vers is szerepel majd a műsorban, továbbá a Mátyást övező mondákból is ízelítőt adnak majd a diákok. Az ünnepség második részében dr. Szentmártoni Szabó Géza irodalomtörténész, egyetemi oktató a koronázás körülményeiről, Siklósi Gyula régész-professzor pedig Mátyás király fehérvári tevékenységéről beszél majd.

 Mátyás király egyike a magyar történelem legtöbbet emlegetett uralkodóinak, akinek életművéről számos legenda született és akinek tettei előtt máig elismeréssel adóznak az emberek. Ahogy tanulmányainkból tudjuk, Hunyadi Mátyást 1458 januárjában választották királlyá, amikor a Duna jegén megtartott választás során a köznemesség és a főrendek nagy része is mellé állt. Ám a Szent Koronát III. Frigyes egészen 1463-ig nem adta ki, míg végül sikerült alkut kötni vele: Mátyás a 80 000 aranyforintos váltságdíjon túl vállalta, hogy amennyiben fiú utód nélkül hal meg, a Habsburg-dinasztia örökli trónját. Az ezt követő esztendőben, 1464. március 29-én a székesfehérvári országgyűlés alkalmával koronázta hivatalosan is magyar királlyá az esztergomi érsek Hunyadi Mátyást, a Szent Koronával Székesfehérváron.